Jóga

POWER JÓGA

Intenzivní cvičení pozic s cílem uvolnění těla i mysli. Jednotlivé cviky zpevňují všechny svaly, protahují páteř, formují i hluboké svaly těla. Lekce powerjógy bývají obohaceny o dechová cvičení, očistné techniky, aktivaci muder, zpívání manter a relaxaci.

HOT JÓGA

Účinné cvičení jógy ve vyhřáté místnosti zbavuje tělo toxických látek a především zlepšuje kondici. Tato jóga je vhodná pro všechny, kteří chtějí zažít sílu energie, dát si do těla, nebo se pořádně zapotit a ztratit hodně kalorií. Sestavy ásan nejsou tak dynamické vzhledem k okolnímu teplu, ale i přesto se jedná o účinný trénink celého těla. Tato speciální lekce je vhodná pro detoxikaci, hubnutí a zlepšení imunity organismu. Svaly se účinně protáhnou a klouby se uvolní. Současně s tím dochází k budování svalové i mentální síly. Lekce probíhá v místnosti vyhřáté na 30°C se zvýšenou vlhkostí vzduchu.

Teplo je výborné pro méně ohebné lidi, kteří se chtějí protáhnout, nebo pro sportovce a lidi, kteří jsou unaveni!

Cvičení HOT jógy není vhodné pro lidi s kardiovaskulárními onemocněními, těhotné ženy a děti.

Během, před i po cvičení je doporučováno dodržovat dostatečný pitný režim. Celý den pijte vodu v dostatečném množství. Na lekci si vezměte svůj ručník a minimálně 1 litr neslazené vody.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDÁ

Jóga určená proti bolesti zad. Pomáhá udržet zdravou a pružnou páteř, klouby a vazy celého těla. Jednoduché cviky určené nejen pro seniory, TĚHOTNÉ ale i pro méně zdatné klienty.

JÓGA OD ZAČÁTKU

Je hodina pro neomezenou věkovou kategorii, krok po kroku je vysvětlen a zprostředkován cvičební program, který zapojuje nejen fyzické tělo. Učí se zde správnému provedení jednotlivých asán i ostatních cvičebních prvků, správnému dýchání, efektivnímu využívání energie nejen pro jógový program a koncentraci mysli se snahou o dosažení rovnováhy v našem těle.                                                                                                                                                                                                                                                           TAIJI S JAN TURNEBER   (kurz)                                                                           Taiji je považováno za „vnitřní bojové umění“, díky kombinaci dechu se znalostni vlastního těla a energie. Důležitým prvkem, na který se klade důraz, je aplikace kruhových pohybů, zlepšování stability a uvolněnosti.  Kurz je rozdělen do dvou úrovní. Začátečnící a pokročilí.  Tel.: 732341455                         

 

HOPI JÓGA od 1 roku s Petrou Borbášovou

Rozvoj všech pohybových a motorických schopností s využitím nářadí a náčiní. Cvičení hravou formou (tanec, zpěv, posilovací cviky pro maminky). Vhodné pro děti od 1-3 let. Rozvoj psychomotorického vývoje, stimulace dětí k vyváženému pohybu upevnění základní citové vazby, společné prožitky, respekt a důvěra mezi dítětem a rodičem

 

  DANCE JÓGA 4-7 LET.

Cvičební styl určený dětem, kteří milují tanec a hudbu. Styl, který příjemně rozpohybuje a protáhne s pocitem lehkosti a ladnosti. Základní prvky baletu, moderního tance ve spojení s jógovými pozicemi. Naučíme se nejen správně držet tělo, ale i dýchat a relaxovat. ( 55 minut.)

 

 

 

D-YOGI FLY (pro děti KURZEM, pro dospělé )

jóga ve 12-ti závěsných sítích. Odpoutat se od země a „létat“ v meziprostoru. Posilování, jóga, protahování, uvolnění, synchronizace s hudbou a relaxace to vše ve speciální elastické síti. (70 min., kurz – děti 55 min.).

DO SÍTĚ NEPATŘÍ ZIPY, NAUŠNICE, ŘETÍZKY, FLITRY, PRSTÝNKY. Bohužel též Ti, kdo mají vyhřezlé plotýnky. Více info na tel. 604875331

 

 

DYNAMICKÁ MEDITACE (OSHO)

Jiný druh jógy, který pomáhá uvolnit fyzickou i emocionální vrstvu pomocí tance a přirozených pohybů těla. Vhodné i pro seniory.