WELLNESS

PRIVÁTNÍ ODPOČINEK NA OBJEDNÁNÍ. PONDĚLÍ AŽ PÁTEK 9-21:30, SOBOTA AŽ NEDĚLE 9:30-22:30

FINSKÁ SAUNA

 nových prostorách centra pohybu a relaxace Ganeša  jsme pro Vás připravili saunu a masážní bazén pro maximálně 4 osoby zaručující příjemný komfort.

Naše sauna je pro 2 až 4 osoby, při počtu dvou osob si užijete intimní pohodu v dostatečném prostoru.

V našem studiu Ganeša můžete využít Finskou saunu, jejíž blahodárné účinky popisujeme níže.

Jak sám název napovídá, svůj původ má ve Skandinávii. Finská sauna se rozehřívá na 70 až 110 °C. U nás je možné nastavit teplotu na max. hodnotu 80°C.

Nejdůležitějším prvkem sauny je vyhřátý suchý vzduch. Proto se do sauny vstupuje bez vlhčení pokožky, to aby se zbytečně nezvyšovala vzdušná vlhkost.

Proč se chodit saunovat?

Důvodů je mnoho a mají stejného jmenovatele, kterým je zdraví. Pravidelné navštěvování sauny má velmi dobrý vliv na prokrvení organismu a tím detoxikaci podkoží, ve kterém se usazují odpadní látky z těla. Pravidelným užíváním sauny posílíte svou imunitu a tím můžete předejít běžným onemocněním jako je rýma, kašel a nachlazení. Dalším prvkem, který sauna přináší, je uvolnění napětí a odplavení stresu.

Než půjdete do sauny.

Do sauny se vstupuje bez oděvu, je to proto, aby se během vysoké teploty z oděvu neuvolňovali syntetické látky, které jsou v současných moderních materiálech. Proto od nás dostanete čistý ručník, takže s sebou nic víc než odhodlání a vlastní tělo nepotřebujete. :o)

Abyste si saunování užili, je potřeba zachovat v prostoru sauny klid. Protože je naše sauna takřka privátní, většinou budete saunu sdílet s osobou blízkou a tady je prostoru pro vzájemné porozumění dostatek.

Po saunování by se měl člověk ochladit bazénkem či sprchou s chladnou vodou. Prudká změna teplot při saunování podporuje blahodárně činnost těla.

V sauně by měl člověk zůstat 10 minut. Pravidelný návštěvník zůstává 12 až 15 minut. Během saunování je důležitý pitný režim, který je podporován výhradně nealko nápoji.

Při saunování se vyhněte fyzické aktivitě, která tělo zatěžuje, a snažte se uvolnit, jak jen to půjde. Jedině tehdy dosáhnete toho správného efektu saunování.

Doporučení k saunování!

Nepřeceňujte své síly. Vždy myslete na své zdraví. Pokud máte zdravotní omezení, raději vstup do sauny konzultujte s vaším osobním lékařem.

Těšíme se na Vás!

Whirlpool neboli Hydroterapie

Účinky

Hydromasážní vany se stále více a více stávají nedílnou součástí našeho každodenního života.

Více než jen pouhému relaxačnímu zařízení se hydromasážním vanám dostává uznání také pro své „ozdravné účinky“, které bezesporu mají. Masáže jsou již odedávna známé pro své vynikající účinky na lidské zdraví, tělesnou i psychickou kondici. Hydromasážní vany využívají ke zvýšení relaxačního a ozdravného efektu přírodních zdrojů, tj. vodu a vzduch. Voda je známá pro své čistící účinky a vzduch je důležitý, aby naše kůže mohla dýchat. Spojením těchto dvou prvků při samotné masáži navíc očišťujeme naše tělo od všech škodlivých látek a dodáváme mu tolik potřebný kyslík.

Vzduchová masáž

Vzduchová neboli perlivá masáž má výrazný vliv na činnost lymfatického systému a na naši psychickou kondici. Koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek. Výborně se osvědčuje u těchto problémů:

Nespavost (zklidní mysl a připraví tělo na spánek)

Neurózy lehčího charakteru

Psychické vypětí

Nemoci pohybového aparátu

Revmatické potíže

Neurologická onemocnění

Horečnatá onemocnění

Po proběhlém zánětu žil

Úleva od bolesti

Vodní masáž – Whirlpool systém

Tato masáž je tou nejlepší volbou při léčbě zdravotních potíží. Pomáhá zlepšit krevní oběh a prokrvit orgány a svaly, mírní svalové křeče a působí blahodárně na celý pohybový aparát.

Léčivé účinky vodní masáže:

prokrvení orgánů, svalů a pokožky

zlepšení krevního oběhu

mírní svalové křeče

působí blahodárně na pohybový aparát a snižuje jeho bolestivost (klouby, svaly, vazy)

masáž otoků a podlitin

prevence před vznikem celulitidy

Kombinovaná masáž – Combipool systém

Kombinovaná masáž je tedy kombinace obou výše uvedených systémů hydromasáže, vodní i vzduchové. Kombinovaná masáž je založena na obdobných účincích, jaké známe z klasické mechanické masáže, avšak v daleko jemnější a cílenější podobě. Kombinovaná masáž spolu s termickým vlivem teplé vody uvolňuje a regeneruje tělo fyziologičtějším způsobem než klasická masáž. 

Hydroterapie prospívá správnému fungování fyziologických pochodů v organismu, příznivě ovlivňuje místní i celkový stav organismu, zlepšuje stavy po prodělaných zraněních a onemocněních a pomáhá předcházet jejich vzniku.

Doporučená délka masáže: Doporučená délka masáže je 20 minut bez omezení její frekvence. Používat svou hydromasážní vanu tedy můžete každý den bez ohledu na věk či pohlaví. Využívání hydroterapie se nedoporučuje u kardiaků a těhotné ženy by ji měly využívat pouze se souhlasem svého lékaře.

Prosím, pozor: 

Nepřeceňujete své síly. Vždy myslete na své zdraví. Pokud máte zdravotní omezení, raději vstup do Whirlpoolu konzultujte s vaším osobním lékařem.

Těšíme se na Vás!